Walentynki dzień, jak co dzień i dzień wyjątkowy

Walentynki (lub w skrócie Walentynki) obchodzone są co roku 14 lutego w anglosaskach i innych krajach jako święto miłości i przywiązania między bliskimi partnerami. To dzień, w którym tradycyjne prezenty, kwiaty, cukierki i pocztówki ze stylizowanym sercem wysyłane są jako symbol miłości.Np. www, zobacz tutaj,
kliknij, znajdź tutaj.

Ostatnio święto to rozprzestrzeniło się w Europie kontynentalnej, do pewnego stopnia z przyczyn komercyjnych. To naturalne, że mowę o relacjach znajdziemy m.in. pod hasłami tutaj, polecam, zobacz tutaj, KLIK, zapraszamy, kliknij. W końcu środowisko w jakim się obracamy ma związek praktycznie z każdą sferą naszego życia.

Święto prawdopodobnie pochodzi od święta Lupercalia obchodzonego w starożytnym Rzymie. W przeddzień tego dnia listy z imionami dziewcząt zostały wstawione do „urny miłości”. Każdy młody mężczyzna wyciągnął notatkę, a dziewczyna, której imię narysował, miała zostać jego zwierzakiem w następnym roku.

Legenda mówi również, że ten dzień stał się znany jako Walentynki tylko dzięki kapłanowi Valentine. Klaudiusz II, władca Rzymu, zabronił swoim żołnierzom zawarcia małżeństwa lub po prostu zaręczyn. Bał się, że chcieliby zostać w domu ze swoimi rodzinami i nie iść na bitwę. Valentine opierała się władcy i potajemnie oddawała się młodym parom. Został aresztowany, a następnie stracony 14 lutego. Święto Luprecalia zbiegło się z obchodami męczeństwa św. Walentego i zaczęło się romantyczne święto, które obchodzone jest 14 lutego. Można zdecydować się na: KLIK, wejdź, zapraszamy. W końcu każda metoda na wyrażenie uczuć jest OK.

Każdy, więc przeżywa go po swojemu. Jedni obchodzą, a inni przechodzą nad nim; jak nad każdym zwykłym dniem 🙂

Zobacz też:

zobacz tutaj
www
polecam
zobacz
kliknij
zapisz się
sprawdź
zobacz www
zobacz ofertę
wejdź do gry